عکس نمونه نرم افزار تردد شمار خودرو
نمایی از نرم افزار تردد شمار خودرو

توضیحات کامل محصول فوق در جدول زیر شرح داده شده و همچنین ویدئویی از عملکرد و اجرای نرم افزار تهیه شده که انتهای صفحه قابل مشاهده است.

آشنایی با نرم افزار تردد شمار خودرو

شمارش تردد خودروها و آنالیز وضعیت آنها در بزرگراه ها، مسیرهای بین شهری و عوارضی می تواند به کنترل ترافیک و تصمیمات مدیریتی کمک کند.

آنالیز شمارش، اندازه و سرعت خودروهای عبوری از جاده ها برای مدیریت بهتر راه‌ها استفاده می‌شود. این سیستم، زیربنای حمل و نقل هوشمند یا ITS محسوب می‌شود سازمانها و شرکتها با داشتن آمارها و گزارش‌های مربوط به تردد خودروها، می‌توانند از سایر روش‌ها برای هوشمند سازی سامانه‌های ترابری استفاده کنند.

نرم افزار تردد شمار خودرو، اطلاعاتی مانند تعداد خودروهای عبوری، میانگین، بیشترین و کمترین سرعت وسایل نقلیه، فواصل میان خودروها و دسته‌بندی خودروها به کلاس‌های مختلف را به کاربر ارائه می‌دهد. 

تشخیص سرعت، اندازه، تعداد و جهت حرکت خودروهای عبوری از لاین ها

اندازه خودروها را می توان بر اساس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در دسته های زیر کلاسبندی کرد:

كلاس 1 : در اطلاعات سواري و وانت
كلاس 2 : كاميونت و كاميونهاي كوچك و ميني بوس
كلاس 3 : كاميونهاي معمولي كمتر از 10 متر و سه محوره­ها
كلاس 4 : اتوبوس
كلاس 5 : تريلرها و باربرهاي بالاتر از سه محور

بازه سرعتی قابل تشخیص توسط این سیستم :  از 5 تا 300 کیلومتر بر ساعت

سیستم تردد شمار خودرو مبتنی بر پردازش تصویر و ویدئو، محصولی بومی و طراحی شده در داخل کشور است که امکان پردازش فیلم، دوربین های لکال یا محلی و دوربینهای تحت شبکه را دارد. 

ویژگی های نرم افزاری

فناوری بکار رفته در این سیستم نرم افزاری، پردازش تصویر و ویدئو با استفاده از تکنیکهای نوین در این زمینه مانند شبکه های عصبی و یادگیری عمیق می باشد که توانسته با تشخیص و ردیابی خودروها با چالش‌هایی که در این سیتمها وجود دارد به کیفیت و سرعت مناسبی دست پیدا کند. از جمله این چالش‌ها شرایط نوری و شرایط آب و هوایی مختلفت(بارانی، ابری و برقی) در طول شبانه روز و فصل های متفاوت سال و همچنین وجود سایه و نزدیکی خودروها به هم در ترافیک سنگین است.

کالیبره کردن دوربین هنگام راه اندازی و همچنین محاسبات سنجش سرعت با توجه به زاویه دوربین از ویژگی های این نرم افزار می باشد.

پلتفورم نرم افزاری

در حال حاضر نرم افزار تردد شمار خودروی ما تحت ویندوز و با ++C نوشته شده است ولی امکان تبدیل به سیستم عامل های  لینوکس و بردهای رزبری پای نیز وجود دارد.

امکان سفارشی سازی محصول طبق خواسته های شما عزیزان وجود دارد، برای مثال می توان به طور همزمان پردازش چندین دوربین در یک نرم افزار فراهم شود همچنین امکان ثبت اطلاعات در بانکهای اطلاعاتی شما در سرور راه دور یا محلی  و گزارش گیری های مختلف وجود دارد.

نمونه ای از سرعت و دقت پردازش نرم افزار در ویدئو انتهای صفحه قابل مشاهده است و جهت مشاهده کیفیت واقعی نرم افزار می توانید شرایط را برای تست ما فراهم کنید تا در محیط واقعی یا آزمایشگاه ویدئوی  مورد نظر شما توسط نرم افزار ما تست شود.

سرعت نرم افزار تردد شمار خودرو

سیستم تستی با مشخصات سخت افزاری پردازنده Dual Core و حافظه 4 گیگ رم به طور میانگین بین 10 تا 15 فریم بر ثانیه است.

دقت نرم افزار تردد شمار خودرو

با توجه به میزان روشنایی در طول شبانه روز و همچنین مکان دوربین و وضعیت ترافیکی موجود، تا حدودی متغییر است و نمی توان عدد دقیقی برای دقت ارائه داد. 

بهترین مکان برای قرارگیری دوربین در ارتفاع بالای 8 متر می باشد و همچنین زاویه دوربین نسبت به جاده عمود باشد. 

برای محاسبه دقیق دقت علمی نرم افزار باید یک سری داده تستی با شرایط یکسان فراهم شود تا بتوان مقایسه درستی بین محصولاتی که در این زمینه کار می کنند انجام داد. 

مشاهده نمونه فیلم های دموی نرم افزار

نمونه

یوتیوب

نمونه

یوتیوب

نمونه

یوتیوب

نمونه

یوتیوب

نمونه

یوتیوب

نمونه

یوتیوب

امکان ارسال این صفحه به دوستان خود در شبکه های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on google

قیمت نرم افزار

نیازمندیهای کامل خود را برای ما ارسال کنید
؟ استعلام بگیرید
  • آیا کد برنامه را می خواهید؟                              
  • چه تعداد لایسنس می خواهید؟                        
  • پلاتفورم مورد نیاز برای اجرای برنامه؟                
  • مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز؟
قیمت مناسب
× Send me message in WhatsApp