سیستم تشخیص اثرانگشت AFIS
سیستم تشخیص اثرانگشت AFIS

توضیحات کامل محصول فوق در جدول زیر شرح داده شده و همچنین ویدئویی از عملکرد و اجرای نرم افزار تهیه شده که انتهای صفحه قابل مشاهده است.

معرفی سیستم تشخیص اثرانگشت AFIS

اثرانگشت یکی از رایج ترین و پرکاربردترین ویژگی های بیومتریک انسانها محسوب می شود که به عنوان وجه تمایز بین افراد در سیستم های تشخیص هویت مورد استفاده قرار می گیرد. امکان جعل آن دشوار است و میزان خطا در شناسایی و تطبیق نسبت به سایر مشخصه های بیومتریک (غیر از عنبیه) بسیار کم است.

سیستم تشخیص اتوماتیک اثرانگشت (AFIS: Automatic Fingerprint Identification System) سیستمی است برای تشخیص هویت اتوماتیک افراد بر مبنای اثر انگشت که معمولاً دو موضوع اساسی تایید هویت (Verification یا مقایسه یک به یک) یا شناسایی هویت افراد (Identification یا مقایسه یک به چند) را انجام می دهد.

عملیات اصلی سیستم تشخیص اثرانگشت

1- Fingerprint Verification (مقایسه 1 به 1):

تایید هویت آثارانگشان یا همان تشخیص برابر بودن دو اثرانگشت برای یک نفر یا دو نفر، که از طریق میزان شباهت بین دو اثرانگشت سنجیده می شود. چالش هایی از قبیل کم کیفیت بودن اثرانگشت برای مقایسه یا نبود اطلاعات کافی از سطح آن وجود دارد که باعث پایین آمدن دقت در تشخیص می شود.

2- Fingerprint Identification (مقایسه 1 به چند):

تشخیص وجود اثرانگشت یک نفر در بین تعداد زیادی از افراد از موضوعات پر کاربرد در سیستم های حضور و غیاب، سیستم های پلیسی و دستگاه های خود پرداز بانکی است. چالش هایی که در این قسمت وجود دارد میزان سرعت و دقت در تشخیص افراد است که سیستم تشخیص اثرانگشت AFIS باید بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن تصمیم بگیرد که آیا صاحب اثرانگشت ورودی در بانک اطلاعاتی سیستم وجود دارد یا خیر؟ 

1- شناسایی فرمت های استاندارد ذخیره و تبادل اثر انگشت مانند : NIST, jpeg, bmp, wsq

2- نمایش و ویرایش ویژگی های اثرانگشت(ماینوشیا) به صورت گراف بر روی تصویر اثر انگشت

3- امکان تنظیم دقت نرم افزار

4- عدم وابستگی به چرخش و اندازه اثر انگشت

معمولا نرخ های اعلام شده از طرف سازندگان این نوع نرم افزار ها قابل اعتماد نیست زیرا دقت و سرعت این سیستم ها براساس بانک اطلاعاتی مورد استفاده و داده های تستی متفاوت خواهد بود. دقت واقعی نرم افزارها فرآیندی دقیق و علمی دارد که به سادگی قابل محاسبه نیست.

به زودی نتایج تست سیستم ما بر روی بانک های اثرانگشت تستی استاندارد بین المللی انجام می شود و نتایج را متعاقباً ثبت می کنیم.

امکان ارسال این صفحه به دوستان خود در شبکه های اجتماعی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on google

قیمت نرم افزار

نیازمندیهای کامل خود را برای ما ارسال کنید
؟ استعلام بگیرید
  • آیا کد برنامه را می خواهید؟                              
  • چه تعداد لایسنس می خواهید؟                        
  • پلاتفورم مورد نیاز برای اجرای برنامه؟                
  • مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز؟
قیمت مناسب
× Send me message in WhatsApp